יום חמישי, 28 אוקטובר, 2021

גן האגדות אשדוד

גן הילדים באשדוד שהקים עמותת פיקוח על הגנים לגיל הרך

הפרסומים על פעוטונים והתעללות בחסרי ישע גרמה לגן פרטי באשדוד להקים עמותה לפיקוח על גנים פרטיים. מה שלא נעשה בחסות המדינה – עשה הצוות של "גן האגדות" באשדוד
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

גן האגדות אשדוד

עמותת מגל"ר – מגן לגיל הרך הוקמה לפני שנתיים על מנת לפקח, להכשיר ולסנן צוות בגנים פרטיים בישראל. העמותה הוקמה מתוך היעדר פיקוח ממשלתי על גנים ופעוטונים ומתוך צורך גדול של ההורים בידיעה ברורה שילדיהם נמצאים בכל יום שעות ארוכות בידיים טובות.
"כעמותה פיתחתנו שיטת פיקוח ובקרה על גנים ומעונות יום פרטיים ע"י פסיכולוגים ומבחנים ייחודיים של העמותה", מסביר ראובן רפאלוב המנהל את אשכול הגנים והפעוטונים "גן האגדות" באשדוד, "באמצעות העברת הדרכות במוסדות והפצת שיטת הפיקוח אנחנו יכולים לעזור להרבה ילדים ובכך גם להורים רבים".

ראובן רפאלוב מנהל את אשכול הגנים והפעוטונים "גן האגדות" באשדוד עוד משנת 2008. יחד עם מקסים דובגונוס, המנהל הטכני, הם מובלים גני ילדים לגילאי טרום הפיקוח באיכות ותמורה גבוהה. "גן האגדות" הפך לשם דבר באשדוד, והכיתות מתמלאות במהירות.
"ילדים רכים צריכים לקבל את כל התנאים בכל המישורים והמובנים להתפתחות טובה", אומר מקסים. "זה נשמע כמו מילים גדולות, אבל בגן האגדות זה מתקיים בפועל. אנחנו צוות של פעילים, הורים בעצמנו ומפעילים מסגרות לגיל הרך, לכן הקמנו את עמותת מגל"ר – מגן לגיל הרך."

יש הרבה פרסומים בתקשורת ומחאות הורים על היעדר פיקוח על פעוטונים וגנים לגיל הרך. נשמח לשמוע על כך מהזווית שלך.

ראובן: "זה נכון, אנחנו שומעים על המון מקרים בתקשורת, ממש ברמה יום יומית. לא פעם הגיעו אלינו לגן הורים וילדים עם המון חששות, גם ילדים שהגיעו ממסגרות שלא היטיבו עימם. אנחנו דואגים לשלוות הנפש של ההורים לא פחות מזו של הילדים. חשוב לנו שההורים ידעו שהילדים שלהם בידיים טובות. הצוות שלנו הוא צוות מקצועי, ותיק ומיומן העובד לפי פרוטוקול בטיחותי, הגן מצולם במעגל סגור לאורך כל שעות הפעילות בכל כיתות הלימוד והחצרות. אנחנו משקיעים המון בהכשרת הצוות, בעיקר להגיע איתן למצב בו התקשורת המקרבת נובעת מהם באופן טבעי".

תקשורת מקרבת? מה זה בדיוק?

"בגן האגדות באשדוד שמים דגש על מילוי הצרכים הפיזיים והנפשיים של הילדים בהתאמה לגישת תקשורת מקרבת", מסבירה אורלי רפאלוב יועצת תקשורת מקרבת ומנחת הצוות של הגן.
"היא מוכרת בישראל גם כ'שפת הג'ירף', גישה לניהול מערכות-יחסים. מטרתה היא לאפשר יצירת שינויים שישרתו את כל הצדדים המעורבים באופן יעיל, מקרב ובונה-אמון באמצעות מיקוד השיח והפתרונות בַּצרכים של כל הצדדים. הרעיון בשיטה הוא לנהל דו שיח שמגלה את העקרונות והצרכים המהותיים של כל עמדה – מה שמאפשר חיבור ומציאת פתרונות המקובלים על כולם גם במצבים שנראים שאין פתרון. מה שיפה בשיטה הזו היא שיש לה עקרונות ברורים שניתן ליישם. בגן שלנו, 'תקשורת מקרבת' זו לא רק סיסמה, השיטה מיושמת בכל תקשורת עם הילדים, בכל גיל."

איך זה בא לידי ביטוי בפועל?

"הצוות מתבונן בילדים, ערני לתגובות פיזיות ורגשיות בהתאם למצבים בהם הילדים נמצאים, שם דגש למילוי הצרכים של הילד ומסייע לילדים להביע את בקשתם. השיח תמיד בגובה העיניים, תמיד ממקום אמפטי. לכן הכשרת אנשי הצוות שלנו לוקחת זמן, אנחנו צריכים לוודא שהם 'דוברים את השפה' לפני שאנחנו מאפשרים להם להפוך לחלק מהצוות של גן האגדות באופן רישמי."

גן ילדים בעידן המודרני

אנסטסיה ואן דיקופף, ממלאת מקום מנהל הגן והאחראית על הגן, משתפת: "שעות הפעילות אצלנו בגן מותאמות להורים עובדים – ימים א'-ה' 6:30 – 17:00 וימי שישי עד השעה 13:00, אנחנו מבינים את הצורך של ההורים לצאת לעבודה, להתמודד עם פקקים וימים ארוכים ולכן אנחנו פתוחים לאורך שעות ארוכות".

גנים ופעוטונים פרטיים המעוניינים להצרף לעמותת מגל"ר – מגן לגיל הרך, מוזמנים לפנות אלינו לכתובת [email protected]

מעוניינים לבדוק אם יש מקום לילדכם בגן האגדות באשדוד? השאירו פרטים >>

השאירו פרטים ליצירת קשר:

הגיבו לכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הכתבות הנצפות ביותר