יום שלישי, 29 מרץ, 2022

משנה כיוון אריאל קרבץ מחפש משרה ראשונה בהייטק לאחר הסבת מקצוע

דברים שלמדתי בתהליך חיפוש עבודה בהייטק אחרי הסבת מקצוע בגיל 45

כמעט 20 שנה הייתי פסיכולוג חינוכי. בגיל 40 החלטתי לעשות שינוי ולעבור מאלינזה של בני אדם לאנליזה של מידע. יש שיקראו לזה הסבת מקצוע, יש שיקראו לזה משבר גיל ה-40. כך או כך – זו דרך לא פשוטה ושאף אחד לא יספר לכם אחרת.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

משנה כיוון אריאל קרבץ מחפש משרה ראשונה בהייטק לאחר הסבת מקצוע

בגיל 40, עם שני תארים בפסיכולוגיה, כמעט 20 שנות פעילות בתחום, אריאל קרבץ החליט לעשות שינוי עמוק בקריירה ועשה הסבת מקצוע. לקח לו עוד 3 שנים להתבשל ולבחור כיוון חדש. "החלטתי לפתוח את הראש לרעיונות חדשים, לדרך מחשבה אחרת. למדתי דאטה אנליסט בג'ון ברייס והרגשתי סוג של התאהבות. הדאטה היכתה בי, הכח והיכולת של השליטה בה הימם אותי. לא הפסקתי ללמוד גם לאחר הקורס – תחומים נוספים, משלימים והעמקה בתוכן, אבל משרה ראשונה היא משוכה משמעותית. המגייסים מבקשים נסיון תעסוקתי בתחום מצד אחד ולא נותנים לג'וניורים הזדמנות מצד שני." היום, בגיל 45 אריאל מחפש את המשרה הראשונה שלו כדאטה אנליסט ומשתף קצת מהדרך שלו:

 

שלח לחמך על פני המים

אחד הדברים הכי קשים לרוב האנשים זה לבקש עזרה. אבל באופן פלא, כשמעיזים ומבקשים אותה פתאום נפתחות דלתות חדשות, כאלה שלא ציפית. אנשים טובים באמצע הדרך מסייעים, לפעמים העזרה היא בשיתוף או לייק, וזו עזרה שלצד השני ממש פשוטה. לפעמים העזרה היא להעביר קורות חיים למעסיק שלהם, או לתת המלצה, מילה טובה. יש מקרים שכל מה שצריך לעשות זה את הקישור בין המודעה שהאחר ראה לצורך שלך. אז למה לא פשוט לנסות ולבקש?

היכולת המדהימה של המילה הכתובה

אחרי שהרגשתי שניסיתי למשוך כל קצה חוט, סיימתי את הקורס, ועוד כמה קורסי העשרה אחריו, שלחתי לא מעט קורות חיים ובכל זאת לא מצאתי את המשרה הראשונה, החלטתי לפרסם פוסט ברשתות החברתיות. אם זה לא יועיל זה בטוח לא יזיק. קראתי קצת בתחום, ראיתי פוסטים של אנשים בסטטוס דומה לשלי והבנתי שיש חשיבות גדולה למבנה הפוסט. הוא לא יכול להיות קצר מדי, מצד שני לא ארוך מדי, חייב להעביר את המסרים החשובים ולעורר רגש אצל הקורא. אשת מקצוע סייעה לי במבנה הפוסט ולתוכו יצקתי את התוכן שלי. ממה שהיא תיארה, המבנה הזה עבד בעבר לצרכים דומים של מחפשי עבודה אחרים, חשוב לשלב מילים אנרגטיות כמו שמחה, תנועה, שינוי לצד מילים מעוררות רגש כמו התלהבות, חיוך, אהבה. זה נשמע תלוש, אבל היא צדקה. תראו בעצמכם> לפוסט שלי בלינקדאין  וככה נראה הפוסט שלי בפייסבוק:

תמונה שלכם, בלי פילטר בלי פוזה

חשוב שעם פוסט כזה תעלה תמונה שלכם. רצוי שתהיה טבעית, אמיתית, עדכנית, בעלת הבעה, שבאמת ניתן לקבל הצצה קטנה למי שאתם ואיך אתם נראים. צילום מעורר אמפטיה ויוצר חיבור עם הקוראים. לא תמונה עיסקית מדי, לא חליפות וימי צילום, ומצד שני גם לא בבגד ים בחוף של מוש. תמונה נקייה, ברורה, קרובה, עם הבעה. לא סיפור גדול. המלצה נוספת – אל תצלמו סלפי. יש בצילום סלפי משהו קצת מעוות והפנים לא נראות כפי שהן באמת. בקשו ממישהו שיצלם אתכם, במקום מואר עם רקע יחסית חלק. צלמו 20-30 תמונות ותבחרו אחת טובה.

הקבוצה הנכונה בזמן הנכון

הרשתות החברתיות עברו לקבוצות וקהילות – זה לא סוד וזה לא קרה לאחרונה. מזה כמה שנים שהאקשן קורה בקבוצות הנכונות, בהאשתגים הנכונים וכל מה שצריך לעשות זה פשוט לעקוב, לקרוא, להיות מעורב, לפרגן לאחרים וזה פשוט יקרה. אחת הקבוצות בלינקדאין נקראת "כולא לייק" והיא מקדמת ג'וניורים חסרי נסיון המעוניינים להתשלב בתחום ההייטק אל התפקיד הראשון שלהם בתחום. הפוסט שלי היה מנוסח היטב, התמונה קולעת, תיוג נכון של #כולא_לייק וקיבלתי שיתוף בקבוצה. בום 15,000 חשיפות בבת אחת. שיחקתם אותה כולא לייק, חזקים אתם מאוד.

הכוח של הרשת החברתית

תאמינו או לא, בתוך פחות מ-24 שעות הפוסט שכתבתי נחשף ליותר מ-30,000 גולשים. זה לא שאני משפיען רשת, וכמעט לא פעיל ברשתות החברתיות ביום-יום, אבל עם תכנון נכון וקצת תשומת לב, פוסט אישי יכול להפוך ויראלי. הראו לרשת החברתית שהתוכן שלכם לוהט – וכך היא תתיחס אליו. לדוגמה חשוב לענות גם באימוג'י וגם בטקסט לכל תגובה שכותבים לכם תחת הפוסט, להיכנס לדפים של היוזרים שפנו אליכם ולתת להם לייק על תוכן שלהם – כל מה שיכול להוביל למעורבות גבוהה סביב הפוסט שלכם. השיתופים של הקרובים אליכם יקרו באופן טבעי והתפוצה פשוט תקרה.

לפתוח את כל הדלתות והחלונות

אין הכוונה לאלו האמיתיים שבחדר שלכם (אם כי זה תמיד טוב לאוורר קצת) אלא לפתוח את כל הערוצים – לשלוח קורות חיים לכל מי שמבקש, לשוחח טלפונית עם כל מי שיוצר קשר, לאסוף את המידע אודות הפונים במרוכז שיהיה ניתן לפנות אליהם חזרה בהמשך ל"פולואו אפ". לעשות את עבודות הבית והמבחנים ששולחים לכם, גם אם אתם לא בטוחים בתשובות – תענו. אין לכם מושג מה מחפשים שם בצד השני, לפעמים זה דיוק לפעמים זו חשיבה יצירתית ולפעמים זו חשיבה מחוץ לקופסה. תענו ותשלחו חזרה, לעמוד על שפת הבריכה לא יעזור לכם, רק קפיצה למים היא הצעד הראשון בללמוד לשחות.

מבטיח להמשיך לעדכן אתכם במסע שלי אל עבר המשרה הראשונה בתחום ההייטק (רק שם קוד, יש גם חברות מסחריות המעסיקות דאטה אנליסט, אחד או שניים, ולפעמים מחלקות שלמות) 
אם יש לכם קצה חוט, משרה מעניינת שמתאימה לי, פרויקט שכדאי לי להשתלב בו – אל תהססו, כיתבו לי ברשתות החברתיות או דרך הטופס כאן למטה. 
יאללה שנה חדשה, התחלה חדשה, משרה חדשה – אני מחכה לך!

יש לכם הצעה מעניינת לאריאל בתחום הדאטה אנליסט? השאירו פרטים

השאירו פרטים ליצירת קשר:

הגיבו לכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הכתבות הנצפות ביותר