יום רביעי, 27 אוקטובר, 2021

תשמרו על הפה שלכם

תשמרו על הפה שלכם! הכלים שיעזרו לכם לשמור על הגיינת פה טובה, חניכיים בריאות ושיניים יפות

אני לא רופאת שיניים, לא שיננית ולא מומחית. אם לומר את האמת יש לי חרדה דנטלית, וללכת לרופא השיניים, נחמד חביב ועדין ככל שיהיה זה חתיכת מבצע בשבילי. בשנים האחרונות אני כותבת את התוכן לרשתות החברתיות עבור האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים ולמדתי על התחום המון. ריכזתי לכם כאן מספר תובנות חשובות ולינקים, תחייכו חיוך בריא ותגידו תודה :)
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

תשמרו על הפה שלכם

בשנים האחרונות אני כותבת את התוכן לרשתות החברתיות עבור האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים, ונכון שאין לי שום ידע פורמלי בנושא אבל תחשבו כמה לומדים על תחום כשכותבים עליו 2 פוסטים בשבוע, כל שבוע. לומדים המון! צברתי ידע רחב ואני חושבת שכדאי שגם אתם תדעו, כמה חשוב ואיך כדאי לשמור על הגיינת הפה שלכם. שנתחיל?

המומחים גילו שיש קשר הדוק בין מחלות חניכיים ומחלות נוספות כמו לב, סכרת, סרטן ועוד מחלות רבות לא עלינו טפו שלא נדע. הקשר הזה נובע מכך שמחלת חניכיים מלווה בחיידקים רבים בפה, הפה הוא שער כניסה לגוף והסובלים ממחלות חניכיים מכניסים לגוף שלהם חיידקים רבים כל הזמן. כמובן שזהו הסבר מאוד פשטני ואפשר להעמיק בו, אבל לא לכבוד זה התכנסנו.

כדי למנוע מחלת חניכיים, דלקות חניכיים, חורים בשיניים, עששת ושאר קריוסים ובקטוסים – כולם יודעים, צריך לצחצח שיניים! לצחצח לפחות פעמיים ביום בוקר וערב, כ-2 דקות בכל פעם, והצחצוח בערב חשוב יותר מהצחצוח בבוקר, כי לאורך שעות הלילה הרבות החיידקים אוהבים לחגוג ולא מומלץ לאפשר להם.

איגדתי רשימת כלים שתעזור לכם לשמור על פה נקי ובריא:

1. מברשת שיניים חשמלית

בניגוד למברשת השיניים הרגילה – המברשת החשמלית לא מתעייפת, לא נחה, ולא עוצרת עד שלוחצים על הכפתור או שנגמרת הסוללה. היא מוכחת כיעילה יותר מצחצוח ידני, מגיעה ליותר חריצים בין השיניים, ומפיקה תוצאות ניקוי טובות יותר.
לרכישת מברשת שיניים חשמלית איכותית הקליקו כאן > מברשת שיניים חשמלית של אורל בי

2. חוט דנטלי

בין השיניים שלנו נשארות שאריות שמברשת השיניים, גם זו החשמלית, לא מגיעה עליהם. אז תעבירו חוט! חשוב בעיקר בלילה, תתיחסו לזה כמו ההסרט שעוטף את איזור המסיבה שלא יכנסו גורמים חשודים  🙂 אם תקליקו כאן תוכלו לרכוש מארז 6 חבילות חוט דנטלי של ליסטרין במחיר מצויין

3. מברשות בין שיניות

זה אחד המוצרים הגאוניים שנשאלו עליו הכי הרבה שאלות – מברשות בין שיניות הן כמו חוטרים קטנים שאפשר להעביר בין השיניים. זה הרבה יותר פשוט לביצוע מחוט דנטלי והתוצאות מרשימות! הקליקו והכירו את המברשות הבין שיניות של דנטק. ברגע שתנסו סביר שתתמכרו, מסוג ההתמכרויות שממש כדי לסגל לעצמכם. אלו המברשות הבין שיניות החביבות עליי, זה משהו בין מברשת לקיסם>

4. סילונית

זה נשמע כמו חוף בכינרת, אבל זה יותר כמו חוף מבטחים עבור הגיינת הפה שלכם. בגדול יש 2 סוגים של סילוניות וניסיתי את שניהם – הסוג שמתחבר ישירות לברז והסוג שעומד בפני עצמו. היתרון הגדול של הסוג הראשון, שמתחבר לברז, הוא שאין צורך במקור חשמל, פותחים משתמשים סוגרים. החיסרון הגדול הוא שיש צורך לחבר חלק מיוחד לברז, ולפעמים הצינור הזה משתחרר מלחץ המים, בדיוק כמו צינור גינה מעצבן. כל זמן שזה עובד, זה תענוג גדול. הנה לינק לסילונית שמתחברת לברז > מגיע כמו רוב הסילוניות עם מספר ראשים שונים להחלפה על פי צורך.

הסוג השני, הסילוניות שעומדות בפני עצמן, גם מתחלקות ל-2: אלו שעובדות על חשמל ואלו שעובדות על סוללות. לי בבית יש את הסילונית הזו וזה מוצר מעולה, סילונית עם מיכל גדול, מתחברת לחשמל, היא חזקה ועושה עבודת נקיון מצויינת. יש לה 2 חסרונות – היא קצת רועשת בזמן העבודה והיא תופסת מקום על השיש ליד הכיור. מקורבי ממליצים על הסילונית על סוללות, קיבולת יותר נמוכה של מים אבל לא תופסת מקום על השיש.

5. קיסמי שיניים דנטליים

מכירים את קיסמי העץ, אלו שאתם קונים בסופר נועצים במזון ומנקים איתם את השיניים? אותם קיסמים שמציעים בסוף הארוחה במסעדות, אלו אינם קיסמי שיניים. אני חוזרת – קיסמי העץ שאתם מנקים איתם את השיניים הם לא קיסמי שיניים והם אף עושים נזק לחניכיים שלכם. אז תפסיקו להשתמש בהם לניקוי השיניים (אפשר לנעוץ אותם במזון) ותעברו לקיסמי שיניים דנטליים, כאלה שיטיבו עם החניכיים והשיניים שלכם כמו הקיסמים האלה למשל> קיסמים דנטליים מיוצרים בדרך כלל מפלסטיק יחסית גמיש, בצד אחד תהיה מברשת קטנה ומשוננת ובצד השני שפיץ יחסית עדין אחד או יותר עימו תוכלו לעבור בין השיניים ולהוציא שאריות מזון. חשוב מאוד גם לנקות בין כתרים, גשרים ושתלים, אין לי ספק שרופא.ת השיניים המליצו, ואתם הספקת קצת לשכוח. הנה עוד סוג של קיסמי שיניים דנטליים להם בצד אחד חוד ובצד שני חוט דנטלי מתוח, מוכן לעבודה. ועוד קיסמים דנטליים מומלצים שתמיד כדאי להסתובב איתם בארנק לכל צורך שיעלה.

 

    

מקווה שהצלחתי לסייע לכם!
השתמשו בלינקים שלי לטובת רכישה מאמזון, המוצרים מומלצים המחירים מעולים והשירות הכי טוב שאפשר לקבל.
אם יש מוצרים נוספים שתרצו שאוסיף לרשימה זו או אפרסם בנמלה ברשת – מוזמנים לפנות אלי!
חיוך בריא, יפה ונקי לכולם 🙂


מוזמנים להכיר את עמוד הפייסבוק של האיגוד הישראלי לרפואת חניכיים, תנו לייק לעמוד 🙂 זה לא עולה כסף אבל מעלה חיוך > כאן

הגיבו לכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הכתבות הנצפות ביותר