יום רביעי, 30 מרץ, 2022

הלוטוס הלבן

מיני סדרה של HBO שתבלעו ביום אחד ותעכלו זמן ארוך לאחר מכן.
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הלוטוס הלבן, מיני סידרה מבית HBO – סאטירית, דרמטית וחדה. 

באמת שחיפשנו רפרנס טוב ללוטוס הלבן. יש בה משהו שמזכיר את "המקום הטוב" ולאחרים שצפו זה הזכיר את "תשעה זרים מושלמים". אבל בשורה התחתונה המיני סדרה הזו לא דומה לשום דבר אחר באמת. 

מייק וייט יוצר הסידרה  – כתב, ביים והפיק סאטירה קשוחה וחדה כתער שהוגדרה ע"י ה"ניו יורק טיימס" כטראומדיה – טראומה שלובה בקומדיה. וויט ניצל את החודשים בהם פרצה הקורונה והשביתה את העולם, כתב את הסדרה שצולמה במלון "four seasons" שהיה סגור בגלל הקורונה. חדרי המלון שימשו את הצוות וכל המלון הפך לסט צילומים למספר שבועות.

הסדרה מספרת את סיפורם של נופשים עשירים הבאים לשבוע נופש יוקרתי בריזוט אקזוטי בהוואי בשם "הלוטוס הלבן" ובמקביל עוקבת אחרי עובדי המלון ותושבי המקום.
המתח בין חוקי האירוח במלון והרצון לרצות את הנופשים לבין "החיים עצמם" של עובדי המלון ותושבי המקום הוא הקרקע לסאטירת "אדונים ומשרתים" הזו, אך ללוטוס הלבן יש רובד נוסף.

חמלה ואנושיות או שנאה וקטנוניות

הסדרה מלאה נופים יפים, געגועים לחופשה, ים, שמש, הצצה לנופש של העשירים, הנופשים שעל פניו יש להם הכל. אך בפועל על כל פריים של יופי טהור קיבלנו איזון בדמות ניצול, נרקיסיזם, אגואיזם ושיגעון.
מה שעוד יותר יפה בתסריט ובעיבוד הדמויות זה שאנחנו לא רואים את התכונות השליליות הללו רק בקרב הנופשים אלא גם בקרב העובדים והתושבים, מה שיוצר סיפור עמוק ודמויות הרוכשות את אהבת-שנאת הצופה במהירות.

כמה מילים על הקאסט מבלי להזכיר את אמא של סטיפלר

הליהוק ללוטוס הלבן לא פחות ממבריק – מוראי ברטלט בתפקיד "ארמאנד" מנהל הריזורט נותן שואו מרהיב, קומי-דרמטי וקוקו על כל הראש, כזה שאוהבים מיד ושונאים אחרי רגע.

אלכסנדרה דדריו בתפקיד "רייצ'ל פאטון" הנשואה הטרייה, היא ממתק אמיתי – כזה שטעים בפה אבל מכאיב בבטן, הגיעה לירח הדבש עם בעלה הטרי "שיין פאטון" אותו משחק ג'ייק לייסי תפקיד לא פחות ממבריק – מרוכז בעצמו, שתלטן, אובססיבי ונצלן.

ואם נראה לכם שלא נזכיר את ג'ניפר קולידג' כי כתבנו בכותרת שלא נדבר על אמא של סטיפלר, אז טעות – בתפקיד "טניה מקוויד" העשירה המטורללת שבאה לפזר את האפר של אמה המנוחה בים, רואה רק את עצמה, חיה בספרה אחרת לגמרי, אלכוהוליסטית ונצלנית שרק תסריט כמו של הלוטוס הלבן גורם לצופה להבין אותה ואפילו לחבב אותה לפרקים. אנחנו לא נשכח לה את התפקיד של אמנדה ב"חברים": 
Smell my neck! It's" not perfume! It's me! It's my natural scent!
הלוטוס הלבן קיבלה ציון 7.7 ב-IMDB 
אנחנו נתנו לה 4.3 מתוך 5 כי באמת לא קלה לצפייה, ויש שלא שרדו את הפרק הראשון, אבל אנחנו חושבים שהצפייה חובה.

רוצים לכתוב ביקורות סרטים וסדרות לנמלה ברשת? השאירו פרטים >

השאירו פרטים ליצירת קשר:

תגובות לכתבה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב skype
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

הכתבות הנצפות ביותר